Yağmurla gelenler

Açıklama: Daha önce büyük bir emek verilerek hazırlanan "Senoz Kaideleri" isimli CD'den sonra şimdi de "Yağmurla Gelenler" adlı CD yolda...
Kategori: Haberler
Eklenme Tarihi: 06 Aralık 2020
Geçerli Tarih: 06 Şubat 2023, 16:45
Site: Senoz Deresi
URL: http://www.senozderesi.com/haber_detay.asp?haberID=1632


Daha önce büyük bir emek verilerek hazırlanan “Senoz Kaideleri” isimli CD’den sonra şimdide tüm yönleriyle ele aldığımız “Karadeniz Müzik Kültürünü” yarınlara taşıma adına YAĞMURLA GELENLER adlı yeni bir çalışmayla karşınızda olduk. Bugüne kadar böyle bir çalışmanın yapılmamış olması Karadeniz Müziği için büyük bir eksiklikti. İşte büyük bir özveriyle hazırladığımız elinizde ki CD, bu alanda ki önemli bir boşluğu dolduracaktır. 
Türk insanının ruhunu besleyen ezgilerin kaynağı olan “geleneksel çalgılarımız” sahip olduğumuz kültürel miraslarımızın en önemlilerindendir.
Her alanda olduğu gibi müzik alanında da ortak tarih ve kültürel mirasımızı yaşatmak için, “Karadeniz Müziğinin” tüm özgün taraflarının gelişmesi için çaba gösteren ve bu titiz çalışmamıza katkı sağlayan tüm sanatçı dostlarımıza teşekkür ederiz.

Müzik aletlerimize ve onu icra eden değerlerimize sahip çıkmak ve yaşatmak idealinden hareketle yola çıkarak hazırladığımız elinizdeki bu CD; kültürümüzün, müzik geleneğimizin korunup kollanması ve gelecek nesillere aktarılması sürecine katkı sağlayacağı için çok sevinçli ve huzurluyuz. 
Abdurrahman Akın