Sitemiz sizin için var

Açıklama:
Kategori: Köşe Yazıları
Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2009
Geçerli Tarih: 24 Eylül 2021, 03:13
Site: Senoz Deresi
URL: http://www.senozderesi.com/yazar.asp?yaziID=551


Değerli Senozderesi sakinleri. Bu siteyi kurma düşüncesi bundan tam 6 yıl önce bir 'fikir' olarak akla geldi. Bu fikri, hayalden çıkartıp gerçekleştirmek için hazırlık yaptık. Her sene yaz aylarında Senoz'a, köyümüze yıllık izne gittiğimizde yaşadıklarımızı bütün Senzolularla paylaşmaya karar verdir. Aynı zamanda sitemizin 'yayın danışmanı' olan gazeteci ağabeyim Faruk Çakır ile birlikte, köylerin ve yaylaların fotoğraflar çekerek bu yolda yürümeye başladık. Daha sonra bu fotoğraf ve haberleri bütün Senozlularla paylaşmak için sanal dünyada yerimizi almak için çalışmalara başladık. Yaklaşık 2 ay süren çalışmalarımız sonrasında www.senozderesi.com’u yayın hayatına geçirdik.

Tabiî yayın hayatına geçirmekle "Bu iş oldu, bitti, tamamlandı" anlamına gelmiyordu. Hem maddî, hem de manevi olarak desteğe ihtiyacımız vardı. Biz de bu vesileyle sitemize reklam alarak masraflarımızı çıkarmayı düşündük. Daha iyi hizmet etmek için elimizden geleni yapmaya başladık. Sağolsunlar bizi kırmayıp, bize sadece destek olsun diye reklam veren ağabeylerimiz, işadamları büyüklerimiz, arkadaşlarımız oldu... Onlara bu vesile ile tekrar teşekkür ediyoruz.

Sadece Türkiye’den değil, Avrupa ve Amerika’dan da sitemize desteklerini esirgemeyen gönül dostlarımız bizi çok memnun etti. Mesela daha iyi çalışmalar yapabilmek için sitemizi kurduğumuz ilk yıllarda 'laptop' dediye eden Amerika'daki dostlarımız oldu...

Biz de bu destekleri karşılıksız bırakmamak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık ve bu çalışmaları da yine sizlerin destek ve duasıyla devam ettirmeye çalışıyoruz. Bu vesileyle bir hatıramı sizlerle paylaşmak istiyorum: Bundan 5 yıl önce bir telefon aldım. Telefonun ucunda Çataldere Köyü’nden Yaşar Bayhan bey vardı. Bana, "Senozderesi olarak bir turnuva hazırlayalım, siz bu site dolayısıyla tüm Senozlulara ulaşabilirsiniz, biz de size destek vererek bu organizasyonu yapabiliriz" dedi. Ben ilk başlarda 'yapabilir miyiz?' diye düşündüm, gerçekten. "Bir deneyelim" dedim ve yola çıktık. Tam 3 ay boyunca her hafta toplantılar tertipledik. Her köyden bir temsilci seçerek ilk turnuvamızı Yenibosna’da hiç tatsızlık olmadan gerçekleştirdik.

Uzun bir maratondan sonra ilk senenin şampiyonu Çataldere oldu. İlk turnuvada bize desteklerini esirgemeyen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ettikten sonra, bundan sonraki turnuvanın dernek çatısı altında olmasını kararlaştırdık ve Senozderesi Derneği’ne bildirdik. Senozderesi Derneği de bundan sonra bu turnuvayı yapmaya başlayarak bu güzel organizasyonu sürdürdü.

Yalnız bu turnuvanın geleneksel hale gelmesi için tek bir stad ayarlanmasını temenni ediyoruz. Her sene aynı stadda ve aynı tarihte başlamasını istiyoruz. Bunu da derneğimizin başaracağından eminiz.

www.senozderesi.com olarak amatör ruhla, ama profesyonelce çalışıyoruz. Çünkü biz, fiili olarak gazeteciyiz ve gazetelerde çalışıyoruz. Bu avantajımızı sitemizin hizmetine sunduk. Gayret bizden, dua ve destek sizden, başarı Yaratıcımızdandır...

Selam, hürmet ve saygılarımızla.