Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Senoz Esnaf  
Senoz Deresi
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Animasyonlar | Anketler | Sitene Ekle | Mesaj Gönder | Sohbet | MircScriptİndir

HABER ARA


Gelişmiş Ara

EN ÇOK OKUNANLAR

SESLİDERE

Şehir merkezine uzaklığı 14 kmdir.

Kategori  Kategori : Seslidere
Yorumlar  Yorum Sayısı : 3
Okunma  Okunma : 12270
Tarih  Tarih : 09 Nisan 2009, 21:39

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çayeli ilçesine14km mesafede bulunan köyümüz coğrafiyönden 8 mahalleye bölünmüştür.Mahallelerimizin isimleri aşagıdadır
1) MERKEZ mahallesi
2) VERİPOS mahallesi
3) SASTEN mahallesi
4) ÜST mahalle
5) VERUT mahallesi
6) ORTA mahalle
7) BOŞNAKLİ mahallesi
8) HAŞAFİ mahallesi
 
Köyümüz coğrafi yönden dik yamaçlar üzerine kurulmuştur. Zirveden akan deegüler payının kuzeyi şik ormanlıklarla kaplıdır. Derenın güneyinde ise köyümüz kurulmuştur. Köyümüzde 4 çay alım merkezi,2 cami,2 ilk okul mevcuttur. Taşımalı sistemden dolayı Mdenli ilköğretim okulunda öğrncilerimiz eğitim görmektedir.Kapalı okullardan köy merkezinde bulunanını restore ederek muhtarlık evi yaparak köy sakinleri hizmetine açtık.Takriben  köyümüzün nüfüsu 1000 cıvarında bulunmasına rağmen köyümüzde 310 kişi ikamet etmektedir.Diğer nüfus iş dolaysıyla İstanbul'da çeşitli işlerle uğraşmaktadır.Köyümüzün yetiştirdiği işadamı ve bürokratlar mevcuttur.

Bunlardan  bazılarını sayacak olursak emekli Diyanet İşleri Başkan yardımcısı Ahmet ŞARK ,mekli öğretmen M.Fahri BONCUKÇU, Elektrik Mühendisi İlyas RENCBER, Eczacı Ahmet RENCBER, hemşire Filiz ŞARK, Hemşire Ayşe Şark, gazetci Süleyman BONCUKÇU, hoca Yusuf BONCUKÇU, hoca Mustafa BONCUKÇU, tiyatrocu Emine RENÇBER, Mühendis Sami RENÇBER, Veteriner Meryem RENÇBER, maliyeci Ahmet BONCUKÇU, Bilgisayar operatorü şükran ŞARK, psikolojik danışman Betül BEŞLİ, T.H.Y AZERBAYCAN Nejdet ŞARK,  T.H.Y İSTANBUL Erol AKÇAL, ÇAYKUR idareci Abdul seyyıt AKÇAL bunlardan birkaçıdır.
  
Köyümüzde yetişen ve halihazırda ülke ekonomisine hizmet eden işadamlarının bazılarını sayacak olursak; İstanbul'da KARADENİZ Pidecisi Hasan ŞARK, Mobilyacı Bahattin BONCUKÇU, Mobilyacı Yusuf BONCUKÇU, Mobilyacı Emrullah BEŞLİ, Kum ocağı işletmecisi Ali BEŞLİ, Ekrem BONCUKU, Sanayide oto yıkama-yağlama işletmecisi Ali BEŞLİ, köyümüze ekoomik yönden büyük katkı sğlayan Ahmet YAZICI, Büfe işletmecisi Mahmut ŞARK bunlardan bazılrıdır.Bu bürokrat ve işadamlarından ekonomik yönden köyümüze büyük katkı saglamaktayız.
Köyümüzde bulunan halkımız  hayvancılık ağırlıklı olmak üzere çay, arıcılık ve kivi ziraat ile uğraşmaktadır. Yazın köyde bulunan halkımız İkizdere'ye bağlı 2800 rakımlı demirdağının eteğinde bulunan YEDİÇUKUR yaylasında yaylalanmktadır. İstanbul'da bulunan hemşerilerimizinde yaz tatillerini bu doğa cennetinde geçirmektedir. Köyümüzün koptur mıntıkasında muhtara ait örnek kivi bahcesi ve hemen yukarısında şelale ve soğuk doğal buzlu pınar sularımız görmeye değer güzelliklerdir. Hafta sonları Rize'den ve ilçemizden piknik yapmak için çok sayıda vatandaşımız köyümüzü ziyaret etmektedirler.
   
Karadeniz otoyoluna  taş ve dolgu malzemesi ağırlıklı olarak köyümüzden çekilmektedir.Gürültü ve ses  kirliliğine sebep olan bu durum halkımızı rahatsız etmektedır Fakat ülke ekonomısıne büyük güc katacak olan karadeniz oto yoluna yaptığımız bu katkı idarecilerimiz tarafından göz ardı edlmemelıdır.Hem müteahhit firmalardan hemde idarecilerimizden köyümüze gerekli desteğin verilmesini bekliyoruz.
 
Halkımıza hizmet etmek için yola çıktım. Bir takım hizmetleri köyüme götürdüm. Bundan sonrada hemşerilerimin hizmetinde olacağımi taahhüt ediyorum.Halka hizmetin Hakka hizmet olacağına inandığımdan bu zor göreve hemşerilerimin arzusuyla talip oldum ve onların istekleriniyerine getirme azmindeyim
 
SESLİDERE KÖYÜ MUHTARI
MEHMET ALİ ŞARK
05434461381
 
 
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 3 yorum yazılmıştır.

Bahattın BONCUKÇU [ 10 Şubat 2014, 12:51 ]
Köyümüzle ilgili bilgilerin düzeltilmesini rıca eder yayınlayan senoz deresi sıte yonetimine tşkr ederim.
ahmet şark [ 04 Kasım 2010, 18:29 ]
köyün her açıdan fotolarını ve videolarınıda koyarsanız daha ğüzel olacak biraz çoğaltın .sitede güzelolmuş
TAHSİN ŞARK [ 08 Ocak 2010, 20:13 ]
bizim kimliğimizde de seslidere yazıyı ama
pek itibar edilmiyor galiba:)

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Seslidere

En Çok Okunan Haberler

Umut yarını değiştirme çabasıdır!07 Temmuz 2019
RadyoSenoz
 
İSTEK GÖNDER

FOTOĞRAF GALERİLERİ

Yayınlanan yazıları kaynak göstererek yayınlamak serbesttir. © Copyright 2004-2009
Yazar Girisi | Altyap: MyDesign Haber