Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Senoz Esnaf  
Senoz Deresi
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Animasyonlar | Anketler | Sitene Ekle | Mesaj Gönder | Sohbet | MircScriptİndir

HABER ARA


Gelişmiş Ara

EN ÇOK OKUNANLAR

Geçim için değil, hizmet için adayım

İstanbul, Bahçelievler, Zafer Mahallesi muhtar adayı olan hemşehrimiz Ahmet Reyhan, "Hizmet için aday oldum" dedi.

Kategori  Kategori : Röportajlar
Yorumlar  Yorum Sayısı : 1
Okunma  Okunma : 4343
Tarih  Tarih : 16 Şubat 2014, 00:25

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aslen Çayeli, Çataldere (Hahonç) Köyünden olan hemşehrimiz Ahmet Reyhan, kendisini şöyle tanıttı:

1972 yılında Almanya’da doğdum. İlk ve ortaöğrenimi orada bitirdim. 1987 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaptık. Liseyi burada okudum. Şu anda açık öğretim yoluyla eğitimim devam ediyor. Ağustos'ta kısmetse sosyoloji bölümü bitmiş olacak.
Yenibosna'da koltuk imalatı ve tamiratı yapıyorum. Askerliğimizi yaptık evlendik, 3 çocuğum var. Aşağı yukarı 25 yıldır Zafer Mahallesinde ikamet ediyorum. 8 yıldan beri Yenibosna ilköğretim okulunda okul aile birliği başkanlığı yaptım. Necip Fazıl Kısakürek lisesinin velileri talebi üzerine okul aile birliği başkanlığı yapıyorum. Öğrenci velileriyle aram çok iyi. Yenibosna, kendi semtimiz oldu artık. 2011 yılından beri Bahçelievler kent konseyi üyeliği yapıyorum. Belediye başkanımızın da bize desteği var, bu vesile ile ona da teşekkür ediyorum. Okullar olsun, parklar olsun, bu mahallede ne eksiklik olursa komşular bize gelirler, biz de elimizden geldiğince işleri yapmaya çalışıyoruz.

Zafer Mahallesi’nde muhtar adayı oldunuz, nasıl karar verdiniz?

Ben bu mahallede herkesin bilhassa velilerin sorunlarını çözdüğümden dolayı bana geldiler, "Bizim dertlerimize koşuyorsun, bizim her sıkıntımıza koşuyorsun, belediyede işimiz oluyor, hallediyorsun, parklarda sorun oluyor hallediyorsun, niye muhtarlık yapmıyorsun?" dediler. Bu şekilde yola çıktım. Şu anki muhtar 15 yıldır bu görevi yapıyor. Ben de mahallede bana destek olan komşulara güvenerek bu işe soyundum. Yola çıktık.

Almanya doğumlusunuz, ama asıl memleketin neresi?

Ben Karadenizin şirin ili Rize'nin Çayeli ilçesinin Çataldere köyündenim. (Hahonç)’luyum. Zaman zaman giderim köyüme. Benim memleketim Çataldere, annemin köyü de Çataldere’nin Ceronçon mahallesi. İki tarafta da yerimiz var. Memleketimi çok severim. Ben elimden geldiğince akrabalarımı tanımaya çalışıyorum. Hemşehri hastasıyım. En önemlisi bu sosyal medya çıkması tüm arkadaşları, hemşehrilerimizi buradan tanıdık. Çok büyük rolü oldu bunun.
Bahçelievler Kent Konseyi üyesi olduğumuzu söyledik. 238 kişi katıldık. Bahçelievler Kaymakamlığına bağlı tüketici haklarında heyet üyesiyim. Burada her bölüm var. Elektrik, elektronik, telefon, ayakkabı... Bizimkisi mobilya. Vatandaş almış olduğu ürünü, insan hatası arıza olur, yalnız faturalı olacak, ürüne sahip çıkmadığı vakit, kaymakamlığa müracaat ettiği takdirde biz hakem oluyoruz, bu görevim de var. Sivil toplum kuruluşlarını katmıyorum, buralarda da görevlerim var. Onun haricinde Bahçelievler Koruma Güzelliştirme Derneğimiz var.

Seçilirsiniz inşallah, hedefleriniz nelerdir?


Muhtarlık demokrasinin bir temel taşıdır. Ne yapabiliriz, ben şimdi önce şunu söyleyeyim. Bizim dönemimiz muhtarlıkta paranın bittiği dönem olacak. Yaşım 42, şu ana kadar evin tek oğluyum krallar gibi geçinirim. Paraya ihtiyacım yok. Bazen gelen fakirlerden duyuyoruz, onlardan bile 'mühür' parası alınıyor. Biz imkanı olmayandan almayız, almayacağız. Bizim de bir listemiz var, bizim de tanıdığımız fakir insanlar var, bizim de burs verdiğimiz çocuklar var, getiriyorlar bize, teslim ediyoruz. En önemli burada, bizim mahallemizde şehit ailemizin akrabasından da 'mühür' parası almayacağız. Dullardan, yetimlerden de... Çünkü burada bu mahallede, üç çocuğu olup tek başına merdiven silip geçimini sağlayanlar var. Geldiğimiz takdirde belediyeye dediğimizi yaptıracağız.
Mesela vatandaşın çocuğu parkta oynuyor, "Burada niye bir kamera olmasın?" dedim. Çoğu yerde görüyorum, oradan internetin varsa, bak çocuğunu orada görebilirsin. Bir de onun yanında bedava internet vermek istiyoruz. Bu teklifi sunduk belediyeye. Parklara güvenlik kuracağız. Mobese kameraları konmalı.
Her sokakta birine görev vermek istiyoruz. İşsiz gençlere bu şekilde iş imkanı da sunulmuş olabilir. Onların maaşlarını da yine gönüllükül esasına göre o sokakta oturanlarda isteyebeliriz. Mahallede yaşayanların dertlerini dinleyip elimizden geldiği kadar onlara yardımcı olmaya çalışacağız. Bunun için aday oldum. Hayırlısı olur inşallah...
*
senozderesi.com haber merkeziYazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 1 yorum yazılmıştır.

Recep AKYILDIZ [ 26 Şubat 2014, 23:25 ]
Ben hiç görmedim Hahonç da seni

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Röportajlar

En Çok Okunan Haberler

Umut yarını değiştirme çabasıdır!07 Temmuz 2019
RadyoSenoz
 
İSTEK GÖNDER

FOTOĞRAF GALERİLERİ

Yayınlanan yazıları kaynak göstererek yayınlamak serbesttir. © Copyright 2004-2009
Yazar Girisi | Altyap: MyDesign Haber